TAJLANDIA

Tajlandia to nizinny kraj, położony na Półwyspie Indochińskim, w południowo-wschodniej części Azji Azji. Graniczy z Malezją na południu, a na wschodzie z Laosem i Kambodżą. Długość linii brzegowej Malezji wynosi ponad 2 600 km, a jej wybrzeża są nizinne i silnie rozczłonkowane. Do największych wysp kraju należą: Phukett na Morzu Andamańskim, Ko Samui oraz Phangan w Zatoce Tajlandzkiej.

Tajlandia, zwana też Królestwem Tajlandzkim, swoją obecną nazwę uzyskała po II wojnie światowej. Jej wcześniejsza nazwa to budzące zachwyt wśród przybyszy i strach wśród sąsiadów Królestwo Syjamu. Dziś Tajlandia wciąż intryguje, kojarząc się głównie z atrakcyjnym turystycznie tropikalnym rajem. Ten malowniczy, egzotyczny kraj zachwyca pięknem tropikalnej przyrody, przepychem lokalnych świątyń, wyjątkową kulturą oraz religią, której wpływ wyczuwa się na każdym kroku.

Aby poznać prawdziwy smak Tajlandii warto odwiedzić ten kraj za pośrednictwem jednego z biur podróży wyspecjalizowanych w organizacji podróży do Azji, a w szczególności do Azji Południowo-Wschodniej. Polecamy wycieczki do Azji z następującymi partnerami: Logos Tour, Neckermann, Exim Tours, Ex Oriente Lux (szczególnie program wycieczki do Tajlandii ‚Najważniejsze Skarby Syjamu‚), Travelplanet.

SztandarObok pokazano sztandar jednego z festiwali w Tajlandii.

Dodaj komentarz

© 2019: Tajlandia | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress