TAJLANDIA

Tajlandia to nizinny kraj, położony na Półwyspie Indochińskim, w południowo-wschodniej części Azji Azji. Graniczy z Malezją na południu, a na wschodzie z Laosem i Kambodżą. Długość linii brzegowej Malezji wynosi ponad 2 600 km, a jej wybrzeża są nizinne i silnie rozczłonkowane. Do największych wysp kraju należą: Phuket na Morzu Andamańskim, Ko Samui oraz Phangan w Zatoce Tajlandzkiej.

Tajlandia, zwana też Królestwem Tajlandzkim, swoją obecną nazwę uzyskała po II wojnie światowej. Jej wcześniejsza nazwa to budzące zachwyt wśród przybyszy i strach wśród sąsiadów Królestwo Syjamu. Dziś Tajlandia wciąż intryguje, kojarząc się głównie z atrakcyjnym turystycznie tropikalnym rajem. Ten malowniczy, egzotyczny kraj zachwyca pięknem tropikalnej przyrody, przepychem lokalnych świątyń, wyjątkową kulturą oraz religią, której wpływ wyczuwa się na każdym kroku.

Aby poznać prawdziwy smak Tajlandii warto odwiedzić ten kraj za pośrednictwem jednego z biur podróży wyspecjalizowanych w organizacji podróży do Azji, a w szczególności do Azji Południowo-Wschodniej. Polecamy wycieczki do Azji z następującymi partnerami: Logos Tour, Exim Tours, Ex Oriente Lux (szczególnie program wycieczki do Tajlandii 'Najważniejsze Skarby Syjamu’), Travelplanet.

Tajlandia – wycieczki

Wycieczki po Tajlandii są znakomita okazja, by w relatywnie krótkim czasie poznać ten kraj i więcej się dowiedzieć o jego walorach. Poniżej przegląd klasycznych propozycji:

Północna Tajlandia

Czas trwania wycieczki: 2-6 dni

Plan wycieczki: Początek w Chiang Mai, następnie przejazd w kierunku Mae Hong Son i Chiang Rai. W tej podróży dominują przeżycia związane z przyroda (dżungla, wodospady itd.). turyści zwiedzają różne wsie plemion górskich, biorą udział w małym safari na słoniach, używają w podróży lodzi i jeepów. W programie wspaniale świątynie Tajów i Birmańczyków w Chiang Mai, Chiang Rai, Chiang Saen i Mae Hong Son.

Środkowa Tajlandia

Czas trwania wycieczki: 3-6 dni.

Plan wycieczki: Ta propozycja stanowi połączenie kilku całodziennych wycieczek z Bangkoku, bez konieczności powrotu na nocleg do stolicy lub tez wycieczki objazdowej z pobytem w uzdrowiskach Cha Am (Cza Am) lub Hua Hin. Typowo rolniczą Tajlandię zobaczymy przy okazji podróży nad rzekę Kwai. W programie tym także znajdują się świątynie w Ayutthaya, byłym mieście królewskim oraz w Nakhon Pathom (Nakon Patom), obejrzenie mostu nad rzeka Kwai koło Kanchanaburi (Kanczanaburi), jazda „koleją śmierci” oraz spływ tratwami przez dżungle rzeka Kwai. Interesująca będzie wizyta na pływającym targu Damnoen Saduak oraz w Ogrodzie Różanym (Rose Garden), w którym podczas występów „Cultural Show” pokazywane są tajskie tańce i obyczaje.

Północna Tajlandia & Środkowa Tajlandia

Czas trwania wycieczki: 3-8 dni.

Plan wycieczki: Wizyta w Sukkothai – „Kolebce Kultury Tajlandzkiej” – jest niemal obowiązkowa dla każdego turysty przyjeżdżającego do Tajlandii po raz pierwszy. Miedzy Bangkokiem, Chiang Mai i Chiang Rai można oglądać typowo rolniczy krajobraz. Imponujące zespoły świątynne z różnych okresów państwa Tajów, Khmerów i Birmanczyków znajdują się w Ayutthaya (Ajuttaja), Lopburi, Phitsanulok (Pitsanulok), Kampphaeng (Kamppeng), Phet (Pet), Sukkothai, Sri Satchanalai (Sri Satcznalai), Lampang, Lampoon, Chiang Mai (Tszieng Mai) i Chiang Rai (Tszieng Rai). Jazda przez porośnięte dżunglą góry i odwiedziny górskich wiosek, szkól dla słoni, farm orchidei i warsztatów rękodzieła artystycznego znakomicie urozmaicają program.

Północno – Wschodnia Tajlandia (I-San)

Czas trwania wycieczki: do 12 dni.

Plan wycieczki: W tym regionie znajdziemy fascynujące krajobrazy górskie z licznymi parkami narodowymi, zwłaszcza w zachodniej części trasy: Phu Kradung (Pu Kradung)- Loei (Lej)-Chiang Khan (Tsziang Kan) jak i w Khao Yai (Kao Yai). Rzeka Mekong z widokiem na Laos jest najpiękniejsza miedzy Chiang Khan i Nong Khai (Nong Kai) oraz przy Khong Chian (Kong Czian). W programie przeprawa łodzią w górę rzeki Mekong, w sam środek „Złotego Trójkąta”, gdzie graniczą ze sobą Tajlandia, Birma i Laos. Miejscowa ludność żyje z rolnictwa i często można zaobserwować bawoły wodne przy pracy. Zwiedzenie słynnych na cały świat świątyń Khmerów w Phimai (Pimai) i Phanom Rung (Panom Rung), jak również wypad do Kambodzy, do Angkor Wat, są kulminacyjnymi punktami tej podróży.

Południowa Tajlandia

Czas trwania wycieczki: 5-8 dni.

Plan wycieczki: Południowa Tajlandia kojarzy się z pięknymi plażami, na skraju których rosną palmy i krystalicznie czysta, błękitno-zielona woda. Jednak w tym regionie znajduje się także naprawdę wiele skarbów kultury i osobliwości natury. Park Narodowy Khao Sok (Kao Sok) i przedziwne, fantastyczne krajobrazy skalne w Phang Nga (Pang Nga) są znane na całym świecie. Z Bangkoku przez Petchaburi (Petczaburi), Hua Hin, Park Narodowy Sam Roi Yod, Chumporn (Czumporn), Sutrathani (Suratani), Krabi, Park Narodowy Khao Sok, Phang Nga dojeżdża się do Phuket. Polecany jest pobyt w uzdrowiskach w Phuket lub Ko Samui.

Dodaj komentarz

© 2023: Tajlandia | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress