Świątynia Wat Pho, Leżący Budda i masaż tajski

Grand Palace - panorama Bangkok Tajlandia

leżący buddaW Bangkoku, stolicy Tajlandii, znajduje się przepiękna, absolutnie godna zwiedzenia świątynia buddyjska Wat Pho. Zwana jest także Wat Phra Chetuphon, czyli Świątynia Leżącego Buddy.

Nazwa mówi sama za siebie, a leżący Budda jest zachwycająca ze względu na jego rozmiar jak i wykonanie. Wykonana misternie, z dbałością o najmniejsze detale pozłacana figura, posiada 15 metrów wysokości i a długości 46 metrów.

Sam kompleks świątynno-klasztorny również imponuje rozmiarem i rozmachem. Wat Pho należąca do jednej z największych świątyń miasta, a jest ich tam 300, posiada powierzchnię 80.000m?. Jest tam wiele miejsca nie tylko dla Leżącego Buddy uchwyconego w momencie osiągania nirwany, ale i dla ponad tysiąca innych rzeźb przedstawiających Buddę. Cały ten kompleks, posiadający dwustuletnią historię, otoczony jest pięknymi ogrodami, tworząc przepiękną całość.

Wat Pho Court Yard

To niezwykłe miejsce z wieloletnimi tradycjami pamięta odległe czasy, gdy odbywały się tu nauki związane z tajską medycyną. To zapewne było inspiracją do stworzenia w 1962 roku szkoły medycyny tajskiej i masażu. Dziś każdy zwiedzający to miejsce ma możliwość skorzystania z profesjonalnego masażu czy też wzięcia udziału w kilkudniowym kursie, który przybliży sztukę tajskiego masażu.


Comments are Closed

© 2023: Tajlandia | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress