SŁUŻBA ZDROWIA

Tajlandzka służba zdrowia jest na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza w większych miastach i miejscowościach turystycznych, gdzie szpitale o wysokich standardach połączone są często ze SPA. Dzięki temu turyści mają zapewnioną kompleksową opiekę medyczną.

Należy jednak w miarę możliwością unikać wizyt w tamtejszych szpitalach, pamiętając o tym, że ceny usług medycznych w Tajlandii są o wiele droższe niż w Europie. Zdecydowanie niższy poziom służby zdrowia obserwuje się natomiast na prowincji, gdzie w szpitalach niejednokrotnie brakuje odpowiedniego sprzętu, a kadra nie jest wystarczająco wykwalifikowana, dlatego zaleca się korzystanie z pomocy służb medycznych w większych miastach.

Wybierając się do Tajlandii warto zaopatrzyć się w zapas leków stosowanych w profilaktyce i leczeniu, a także wykonać obowiązkowe i zalecane szczepienia.

Podajemy polskie placówki medyczne, które w swojej pracy i w zakresie prowadzonych badań medycznych współpracują z placówkami tajlandzkimi:

  • Klinika Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, http://www.klinikaurologii.edu.pl/
  • Klinika Leczenia Żylaków Venamed, http://klinikavenamed.pl/

Dodaj komentarz

© 2023: Tajlandia | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress