Południowa Tajlandia

Kąpieliska morskie leżące po stronie wschodzącego słońca w Zatoce Syjamskiej to spokojne i ciche miejscowości wypoczynkowe, idealne na urlopy rodzinne w przeciwieństwie do gwarnej i błyszczącej Pattaya. Długie, szerokie plaże z nielicznymi hotelami wyznaczają wybrzeże przy Cha Am (Cz Am), Hua Hin i Pranburi. Także Rodzina Królewska szczególnie polubiła ten rejon i nadała tutejszym kąpieliskom pewna specyficzna atmosferę. Opowiadania Józefa Conrada i Somerseta Maughama są tu nadal żywe, m.in. w czasie przejażdżki rikszą w Hua Hin do starego pola golfowego lub do budynku kolei królewskiej czy wreszcie podczas picia herbatki w starym „Railway Hotel” (Hotelu Kolejowym), dziś Sofitel Hua Hin.

Pechburi (Peczaburi)

Tutaj znajduje się największy park narodowy Tajlandii Kaeng Krachan (Keng Kraczan). Każdy, kto pozostanie dłużej w tym regionie, znajdzie interesujące możliwości wypoczynku i zwiedzania.

Cha Am (Cza Am)

Kąpielisko to zostało rozbudowane i zamienione w ekskluzywne centrum wypoczynkowe dla rodzin. Na południowym krańcu wsi można obserwować rybaków przy wyjmowaniu sieci oraz kupić świeże przygotowane na miejscu raki.
Piękne hotele wybudowane zostały w szerokiej zatoce. Najdłuższy pałac w Tajlandii, z drzewa tekowego, leży nieco poza wioska i zadziwia turystów pełna przepychu sala tronowa.

Pranburi

Na południe od Pranburi znajduje się wspaniały Park Przyrodniczy Khao Sam Yot (Kao Sam Jot ) z leśnymi wzgórzami, głębokimi dolinami, pięknymi wodospadami, jaskiniami, plażami i zatokami. Park ten ma powierzchnie 60 km kwadratowych i jest miejscem schronienia wielu ptaków i ssaków.

Hua Hin

Hua Hin
Hua Hin

Najstarsze kąpielisko Tajlandii leży 200 km od Bangkoku, przy południowej linii kolejowej. Znajduje się tutaj letnia rezydencja królewska, udostępniana do zwiedzania podczas nieobecności władcy i jego rodziny.Miasto rozwinęło się w bardzo mile, przytulne kąpielisko i jako nowoczesny kurort oferuje turystom wszystkie niezbędne udogodnienia. Były Hotel Kolejowy został odrestaurowany w pierwotnym stylu; niezwykle wrażenie stwarza otwarta na morze sala herbaciana. Żywopłoty na olbrzymim terenie parkowym są poprzycinane w niezwykle kształty zwierząt.

Chumphon (Czumpon)

To ruchliwe miasteczko nazywane jest przez Tajów „Brama do Południa”. W okolicy zapraszają turystów piękne plaże, wyspy koralowe i dziewicza dżungla, niezwykle tajemnicze jaskinie i wodospady.

Prachuap Kiri Khan (Praczuap Kiri Kan)

Ta rybacka wioseczka leży w nadzwyczaj pięknej krajobrazowo zatoce. Widok z góry na plaży daje wrażenie lustrzanego odbicia. Nad wioską stoi mała pagoda, przy której dziko żyje horda małp. Panorama morza i wybrzeża zapierają z wrażenie dech w piersiach.

Ranong

Największą atrakcją tego handlowego miasta są mineralne źródła termalne z wodą o temperaturze 70 stopni Celsjusza, zawierające związki siarki. Źródła wypływają u podnóży mocno zalesionych gór. Duża atrakcja jest również znajdująca się w pobliżu wielka, złota statua Buddy, który według wierzeń mieszkańców, strzeże miasta.

Sport

Turyści mogą korzystać tu z licznych atrakcji o charakterze rekreacyjnym. W tym regionie istnieją bardzo dobre warunki do uprawiania praktycznie wszystkich sportów wodnych. W okolicy Hua Hin, znajduje się 7 pól golfowych o zróżnicowanym charakterze. Warto podkreślić doskonały stan tych obiektów.

© 2023: Tajlandia | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress