Podróż do Tajlandii – atrakcje Syjamu

Grand Palace - panorama Bangkok Tajlandia
Świątynia buddyjska Tajlandia

Tajlandia stanowi turystyczne serce Azji – znajduje się tu wszystko, czego można oczekiwać od podróży na Daleki Wschód. To wymarzony kraj dla spragnionych wrażeń turystów – słoneczny, kolorowy, pełen atrakcji związanych z kulturą i bogatą przyrodą. Wyjazd do Tajlandii będzie obfitował w zapierające dech w piersiach widoki i zwiedzanie zabytków świadczących o wspaniałości i potędze dawnego Syjamu.

Podróż do Tajlandii nie może odbyć się bez odwiedzenia buzującego dniem i nocą, tu i ówdzie uporządkowanego, gdzie indziej pogrążonego w azjatyckim miejskim chaosie, Bangkoku – jednej z największych azjatyckich metropolii. Niezwykłe miasto zachwyca różnorodnością, udowadniając, że można łączyć ze sobą w wyjątkowy sposób tradycję z nowoczesnością.

Wycieczka objazdowa obfitująca w atrakcje

Świątynia w Chiang Mai
Świątynia Wat Phra w Chiang Mai

Biura podróży zwykle organizują bliskie spotkania ze światem zwierząt i dziką tropikalną przyrodą. Wybierając się na wycieczkę objazdową z nami, masz pewność, że pokażemy Ci także największe skarby Syjamu, m.in. majestatyczne świątynie, stare miasta – np. Chiang Mai, wspaniałe wodospady, pola ryżowe, odwiedzimy lokalne plemiona w ich wioskach, a także dotrzemy na najlepsze punkty widokowe po bajeczne krajobrazy.

Zorganizujemy również trekking w poszukiwaniu dzikich słoni w Khao Yai, najstarszym i jednym z najpiękniejszych parków narodowych Tajlandii, a także wycieczkę rowerową po pierwszej tajskiej stolicy, Sukhothai.

Bangkok – wspaniałe świątynie azjatyckiej metropolii

W Tajlandii piękno przyrody może ustępować jedynie bogatej historii. Przykładem jest Bangkok, miasto uznawane za jedno z atrakcyjniejszych na świecie z powodu zachwycającej architektury. W trakcie naszej podróży będziemy podziwiać dawną rezydencję władców, czyli Wielki Pałac, a także imponujące, pełne przepychu świątynie buddyjskie.

Spędzając wakacje w Tajlandii, udamy się m.in. do XVIII-wiecznej Wat Pho, gdzie znajduje się ponad tysiąc rzeźb, m.in. słynny pozłacany 46-metrowy posąg Leżącego Buddy. Poza tym świątynię ozdobiono licznymi malowidłami, a cały kompleks otaczają piękne ogrody. W Wat Pho można także zaznać chwili relaksu podczas jedynego w swoim rodzaju masażu tajskiego.

Wielki Pałac Bangkok
Wielki Pałac Bangkok

Miłośnicy zwiedzania muszą też zobaczyć słynny Pałac Królewski Świątyni Szmaragdowego Buddy oraz mieszczącą się w nim 75-kilogramową rzeźbę wykonaną z jaspisu. Podczas wycieczki objazdowej zawitamy też do Świątyni Złotego Buddy, w której znajduje się największy na świecie, trzymetrowy, szczerozłoty posąg Buddy. Nie ominiemy też drugiego oblicza Bangkoku – wybierzmy się w rejs kanałami Thonburi, aby móc obserwować codzienność mieszkańców ubogich dzielnic, np. w domach na palach.

Królestwo Tajlandii – miasto Ayutthaya

W trakcie wycieczki objazdowej nie może też zabraknąć wizyty w historycznym mieście Ayutthaya. Poznamy fascynującą historię dawnej stolicy Królestwa Tajlandii, spacerując po wyjątkowym mieście wpisanym na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy ruiny starych świątyń, wyobrażając sobie potęgę i dawną świetność miasta. Wat Maha That to jedna z najstarszych i najważniejszych świątyń w mieście, podobnie jak Wat Yai Chai Mongkol. Interesująca jest także Wat Chai Wattanaram wybudowana w 1630 roku w stylu khmerskim. Jednak ruin świątyń jest tu znacznie więcej… W międzyczasie warto przysiąść na azjatyckim lunchu lub przekąsce, gdyż mieści się tu również ciekawy targ. Tych zresztą nie brakuje w całej Azji…

Smakowanie Azji, czyli podróż na targi

Nocny street food
Nocny street food

Podczas wakacji w Tajlandii obowiązkowo trzeba poświęcić trochę czasu na zwiedzanie słynnych w całej Azji Południowo-Wschodniej targów, przede wszystkim targu pływającego i targu „na torach”. Nie każde biuro podróży ma takie atrakcje w swoim programie. To niepowtarzalna okazja, aby skosztować egzotycznych owoców i lokalnych potraw i rarytasów. Około 60 km od Bangkoku, w Mae Klong, można zobaczyć wyjątkowy tajski targ czynny na torach kolejowych! Stacja Maeklong stanowi ostatnią na tej trasie, dlatego warto – w przerwie między objadaniem się owocami – uwiecznić tę chwilę na pamiątkowej fotografii na tle bazaru.

Jedyny w swoim rodzaju wodny targ w Damnoen Saduak znajduje się około 100 km od Bangkoku. Nie znajdziemy tu straganów ukrytych między wąskimi i krętymi uliczkami ani placu handlowego. Czekają za to kanały i długie łodzie pełne kolorowych i nieznanych w Europie owoców oraz warzyw. Sprzedawcy – lokalni mieszkańcy w słomianych kapeluszach – uśmiechają się serdecznie i chętnie opowiadają o każdym owocu i smakołyku, często samodzielnie przygotowanym. Można tu poczuć, że naprawdę jest się w podróży po Krainie Uśmiechu!

Wyjazd do Tajlandii oznacza moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy na spotkanie z Azją w wielu odsłonach.


Comments are Closed

© 2023: Tajlandia | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress