Morski Park Narodowy – Ang Thong

Grand Palace - panorama Bangkok Tajlandia

Ang Thong w języku tajskim znaczy „miska złota”. Jest to nazwa największego narodowego parku morskiego położonego na jednej z wysp Zatoki Tajlandzkiej. Park swoim zasięgiem obejmuje archipelag 40 bezludnych wysepek, leżących około 30 km na północny-zachód od wybrzeży Koh Samui.

Spośród tych niezaludnionych i niezabudowanych wysepek tylko jedna jest odmienna – wyspa Koh Paluay zamieszkała jest przez ludność, która po dziś dzień żyje z rybołówstwa.

Wysepki te to w dużej mierze skały z wapniowca o różnych wysokościach, wynurzające się z płytkich wód zatoki. Pokryte bujną, dziewiczą roślinnością, są domem dla wielu egzotycznych gatunków zwierząt.

Piękne, malownicze widoki cudownie kontrastujące z błękitem wody sprawiają, że okolice te chętnie odwiedzają turyści w czasie wycieczki do Tajlandii. Zachwycają się oni bujną, egzotyczną roślinnością, urokliwie położonymi lagunami wewnątrz wysepek, kameralnymi, czystymi plażami i krystalicznie czystą wodą.

Na gości chętnych do zwiedzania i delektowania się kontaktem z naturą czekają kajaki lub łodzie motorowe, którymi można wypłynąć, aby podziwiać uroki zatoczek otoczonych koralowymi rafami, zbliżyć się do skalnych grot lub łuków skalnych. Jest to też doskonałe miejsce do nurkowania czy też błogiego leniuchowania w promieniach słońca przez turystów, którzy znajdują tu raj z białymi plażami i palmami kokosowymi.


Comments are Closed

© 2023: Tajlandia | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress