Krabi i Ko Lanta

W połowie lat osiemdziesiątych do Krabi przybyli pierwsi globtroterzy. Zastali oni wspaniałe plaże pokryte drobnym, białym piaskiem. Wokół plaży wznoszą się obramowane roślinnością wieże skalne. Nie tylko plaże przyciągają do Krabi tak wielu urlopowiczów. Wyjątkowy krajobraz pełen dziwnych skal, jaskiń, wodospadów, z nienaruszona dżungla i ogrodami koralowców fascynuje turystów, spełniając ich marzenia o rajskim ogrodzie. Wzdłuż pięknej drogi prowadzącej z Krabi do Phong Nga (Pong Nga) przez wciąż dzikie tereny, można dostrzec wiele niepowtarzalnych zjawisk krasowych, jak wieże i maczugi skalne.

KO LANTA

Ko Lanta - widok na plażę
Ko Lanta – widok na plażę

52 wyspy Lanta w większości są jeszcze mało znane i nie zaludnione. Wyrastają one wprost z morza, przypominając z oddali zalesione góry. Główne wyspy Lanta Yai (Lanta Jai) i Lanta Noi rozdzielone są niespełna 200 metrowym kanałem morskim. Wyspy te, ze względu na swój urok, cieszą się wśród turystów coraz większą popularnością, ale rozlegle plaże ciągnące się przede wszystkim na zachodnim wybrzeżu, nadal są w przeważającej części puste.

SPORT

Obok różnych odmian sportów wodnych, dominującą forma rekreacji jest tu wspinaczka. Rajem dla uprawiania tej dyscypliny stal się Rai Leh koło Krabi, gdzie wyznaczono około 250 różnych szlaków wspinaczkowych. Na miejscu można wypożyczyć niezbędne wyposażenie potrzebne do wypraw górskich.

© 2023: Tajlandia | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress