Frywolne dzieła Natury na wyspie Koh Samui

Koh Samui to trzecią pod względem wielkości wyspa Tajlandii. Również tutaj czeka na gości dobrze zorganizowana baza turystyczna oraz kilkanaście przepięknych, zadbanych plaż. Turyści, którzy zjeżdżają tu z całego świata, mogą zażywać kąpieli, wygrzewać się do woli w słońcu lub uprawiać snorkeling czy też morskie kajakarstwo.

Wyspa ta zasłynęła również ze skał o charakterystycznym kształcie waginy i penisa, usytuowanego dumnie w najwyższym punkcie skalnym. Znajdują się one na południowym końcu plaży Lamai. Swój kształt zawdzięczają działaniu wody morskiej i wiatru.

Te dwie naturalne rzeźby nazwane zostały z dużą dozą humoru Dziadkiem i Babcią – w oryginale „Hin Ta” i „Hin Yay”.

Krążą na temat tych skał legendy, które można poznać dzięki opowieściom mieszkańców wyspy. Jedna z nich opowiada historię starszego małżeństwa mieszkającego gdzieś w południowo-wschodniej Azji. Byli oni rodzicami dorosłego już syna, którego postanowili ożenić. W czasie morskiej podróży do rodziców przyszłej synowej, o której rękę zabiegali, statek, który miał ich doprowadzić do celu, rozbił się u wybrzeży Samui, odbierając staruszkom życie. A nietuzinkowe skały Babci i Dziadka powstały niejako na znak ich szczerych zamiarów.


Dodaj komentarz

© 2019: Tajlandia | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress