Frywolne dzieła Natury na wyspie Koh Samui

Grand Palace - panorama Bangkok Tajlandia

Koh Samui to trzecią pod względem wielkości wyspa Tajlandii. Również tutaj czeka na gości dobrze zorganizowana baza turystyczna oraz kilkanaście przepięknych, zadbanych plaż. Turyści, którzy zjeżdżają tu z całego świata, mogą zażywać kąpieli, wygrzewać się do woli w słońcu lub uprawiać snorkeling czy też morskie kajakarstwo.

Wyspa ta zasłynęła również ze skał o charakterystycznym kształcie waginy i penisa, usytuowanego dumnie w najwyższym punkcie skalnym. Znajdują się one na południowym końcu plaży Lamai. Swój kształt zawdzięczają działaniu wody morskiej i wiatru.

Te dwie naturalne rzeźby nazwane zostały z dużą dozą humoru Dziadkiem i Babcią – w oryginale „Hin Ta” i „Hin Yay”.

Krążą na temat tych skał legendy, które można poznać dzięki opowieściom mieszkańców wyspy. Jedna z nich opowiada historię starszego małżeństwa mieszkającego gdzieś w południowo-wschodniej Azji. Byli oni rodzicami dorosłego już syna, którego postanowili ożenić. W czasie morskiej podróży do rodziców przyszłej synowej, o której rękę zabiegali, statek, który miał ich doprowadzić do celu, rozbił się u wybrzeży Samui, odbierając staruszkom życie. A nietuzinkowe skały Babci i Dziadka powstały niejako na znak ich szczerych zamiarów.


Comments are Closed

© 2023: Tajlandia | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress