Baht tajski, czyli czym się płaci w Tajlandii

Grand Palace - panorama Bangkok Tajlandia

Baht (THB) to waluta narodowa Tajlandii, którą dzieli się na 100 satangów. Wypuszczone w obieg banknoty posiadają wartość 50, 100, 500 i 1000 bahtów, natomiast monety to: 1, 2, 5 i 10 bahtów, a także rzadziej spotykane w obiegu i mniej chętnie przyjmowane przez sprzedawców tajlandzkie ?grosze? o wartości 25 i 50 satangów.

Polskie złotówki nie są wymienialne w Tajlandii, dlatego przed wyjazdem do tego kraju należy zaopatrzyć się w euro czy też dolary i na miejscu już wymienić tę walutę na bahty. Można to uczynić w kantorze wymiany walut, w banku lub w hotelu, przy czym najbardziej opłacalne dla turysty jest podane pierwsze miejsce, a najmniej ostatnie. Należy pamiętać o tym, że nie wszędzie przyjmowane są dolary sprzed 1996 roku. Kursy walut można na bieżąco śledzić na stronach: bangkokpost.com lub nationmultimedia.com W uproszczeniu można założyć, że 10 bahtów to 1 pln, a 100 bahtów to 10 pln. Drugą możliwością zdobycia odpowiednich środków pieniężnych jest oczywiście pobranie pieniędzy z bankomatu. W Tajlandii akceptowane są karty American Express, Visa, MasterCard, Maestro czy też Cirrus.

Tajlandzkie banki zazwyczaj przyjmują klientów od poniedziałku do piątku, jednak w wypadku oddziałów znajdujących się w dużych centrach handlowych czy też kurortach turystycznych, klienci przyjmowani są we wszystkie dni tygodnia.

« (Previous Post)


Comments are Closed

© 2023: Tajlandia | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress